Import towarów z Polski dla własnej firmy prowadzonej w UK

Pomimo wystąpienia Wielkiej Brytanii ze wspólnoty Unii Europejskiej, wielu Polaków nadal zamieszkuje ten region w celach zarobkowych.

Spore grono naszych rodaków pracuje dla innych przedsiębiorców, ale istnieje też znacząca grupa Polaków, którzy prowadzą na terenie Zjednoczonego Królestwa działalność self-employed. Bardzo często taka działalność wiąże się z handlem oraz innymi czynnościami, które wymagają importowania towarów z terytorium Polski. Warto dowiedzieć się czegoś więcej na temat kwestii prawnych powiązanych z takim importem.

Import towarów z Polski dla własnej firmy prowadzonej w UK

Import towarów z Polski do firmy w UK – podstawowe informacje

Dość często mamy do czynienia z sytuacją, w której polski przedsiębiorca self-employed prowadzi działalność w UK, chce importować towary z Polski i nie jest zarejestrowany w ramach podatku VAT. W takiej sytuacji możemy zaobserwować obrót towarów pomiędzy UK, a Unią Europejską. Obowiązkiem przedsiębiorcy w takim obrocie jest dopełnienie istotnych kwestii formalnych. Do grona takich obowiązków zalicza się składanie deklaracji i zgłoszeń celnych oraz regulowanie należności związanych ze sprawami celnymi i podatkowymi (np. akcyza i VAT).

Wspomniane wyżej obowiązki należy zrealizować niezależnie od rodzaju prowadzonej działalności gospodarczej. Rejestracja swojej działalności w ramach podatku VAT jest korzystna w przypadku zagranicznego obrotu towarami, ponieważ VAT w imporcie, który został uwzględniony w zgłoszeniach może być następnie rozliczany w deklaracjach VAT. To z kolei umożliwi kompensowanie VAT od sprzedaży towarów na terenie krajów wchodzących w skład Wielkiej Brytanii.

Spore wsparcie w zakresie spraw celnych i podatkowych powiązanych z obrotem towarami pomiędzy UK, a UE, udzielają różne profesjonalne agencje celne. Poza tym możliwe jest znalezienie wielu praktycznych i interesujących porad w tym zakresie na stronach, takich jak na przykład https://daumanlogistics.pl/dzialalnosc-self-employed-w-uk-a-import-towarow-z-polski-2/. Te i inne źródła zawierają sporo aktualnych informacji, które w znaczącym stopniu przydają się podczas prowadzenia działalności importowej w UK.

Biznes

Wielkie imprezy sportowe: Ewolucja czystości

Wielkie imprezy sportowe zyskują na popularności. Przyciągają kibiców oraz wspierają lokalne gospodarki. Jednak organizacja takich wydarzeń wiąże się z poważnymi wyzwaniami ekologicznymi.  Wyzwania ekologiczne  Organizacja wielkich imprez sportowych niesie ze sobą poważne wyzwania ekologiczne. Jednym z głównych problemów jest ogromna ilość generowanych odpadów. Tysiące kibiców korzystają z jednorazowych opakowań, co prowadzi do znacznego wzrostu ilości […]

Read More
Biznes

Jak Sprawdzić Ile Zostało Internetu Play?

Czy zdarzyło Ci się kiedyś, że korzystając z internetu na swoim telefonie w najmniej odpowiednim momencie nagle skończył Ci się pakiet danych? To frustrujące i może wydawać się, że nie można na to nic poradzić. Jednak nie daj się zwieść pozorom! W tym artykule dowiesz się, jak sprawdzić ile zostało internetu w Twojej Play i […]

Read More
Biznes

Jak Mieć Darmowy Internet?

Czy kiedykolwiek marzyłeś o tym, żeby mieć dostęp do internetu bez ponoszenia żadnych kosztów? Wyobraź sobie, że możesz surfować po sieci, przeglądać ulubione strony internetowe, wysyłać e-maile i korzystać z mediów społecznościowych zupełnie za darmo. Brzmi niewiarygodnie, prawda? Ale prawda jest taka, że istnieją sposoby, aby uzyskać dostęp do darmowego internetu, bez konieczności podpisywania drogich […]

Read More