Kursy dla techników dostępu linowego

IRATA to międzynarodowe stowarzyszenie firm, które prowadzą pracę na wysokości, dotyczy to w szczególności alpinizmu przemysłowego.

Stowarzyszenie IRATA opracowało procedury bezpieczeństwa, które wiążą się z niebezpieczną pracą na wysokości, dodatkowo oferuje szkolenia dla techników specjalizujących się w pracach wysokościowych.

Kursy dla techników dostępu linowego

Szkolenia IRATA Rockmaster

Międzynarodowe Branżowe Stowarzyszenie Przemysłu Dostępu Linowego opracowało zasady bezpiecznej pracy, jest to system dwóch lin, roboczej oraz asekuracyjnej. Dodatkowo określa wykorzystanie urządzeń asekuracyjnych, przepisy dotyczące przygotowania miejsca pracy, dostępu do sprzętu ratowniczego. Określono również potrzebę nadzoru oraz kontaktu wzrokowo-głosowego pomiędzy pracownikami, co znacznie wpływa na poprawienie bezpieczeństwa. IRATA prowadzi specjalistyczne szkolenia, które dotyczą trzech poziomów dla technika stażysty, technika oraz technika nadzorującego.

Pierwszy poziom szkolenia to podstawy dla technika, który wykonuje działania dostępu linowego w ograniczonym zakresie pod nadzorem osoby, która będzie posiadała kwalifikacje potwierdzone certyfikatem poziomu 3. Drugi poziom to szkolenie technika, który posiada pełną wiedzę w zakresie dostępu linowego, dodatkowo może brać udział w akcji ratowniczej, transportowej pod nadzorem technika na poziomie 3. Technik nadzorujący to trzeci poziom szkolenia, który bierze pełną odpowiedzialność za projekt, nadzoruje pracowników, którzy posiadają uprawnienia poziomu 1 oraz 2. Dodatkowo szkolenie dotyczy także przepisów prawnych oraz systemów certyfikowania stosowanego przez stowarzyszenie IRATA. Kursanci, którzy zaliczą szkolenie, otrzymują certyfikat, który może być wymagany przez wiele firm z branży alpinizmu przemysłowego.

Pracownicy budowlani, którzy chcieliby pozyskać nowe umiejętności, mogą skorzystać ze szkoleń irata rockmaster, dzięki czemu uzyskają niezbędną wiedzę oraz umiejętności do pracy na wysokości z wykorzystaniem zabezpieczenia linowego. Kandydaci do szkolenia muszą być pełnoletni, sprawni fizycznie, jak również powinni wykazać się brakiem przeciwwskazań, takich jak nadciśnienie, choroby serca, lęk wysokości, epilepsja czy też cukrzyca.

Blog

Jakie zabiegi herbicydowe przeprowadzić na wiosnę w zbożach ozimych

Zboża ozime są jednym z najważniejszych gatunków roślin uprawnych na świecie. Aby uzyskać dobre plony i utrzymać zdrowie upraw, konieczne jest przeprowadzenie odpowiednich zabiegów herbicydowych na wiosnę. Herbicydy są substancjami agrochemicznymi, które mają na celu kontrolę chwastów, eliminując je z pól uprawnych i zapewniając zdrowy wzrost i rozwój zboża. Zwalczanie chwastów w uprawach zboża ozimego […]

Read More
Blog

Samoopalacze do twarzy a solarium

Samoopalacze do twarzy są bezpieczną alternatywą dla solarium, ponieważ nie narażają skóry na szkodliwe promienie UV. W przeciwieństwie do solarium, samoopalacze działają jedynie na powierzchni skóry, nie penetrują jej głębszych warstw, co oznacza, więc nie ryzykujemy powstania chorób skórnych związanych z nadmiernym narażeniem na promieniowanie UV. Bezpieczeństwo stosowania samoopalaczy do twarzy Samoopalacze do twarzy są […]

Read More
Blog

Apartamenty w urokliwych nadmorskich miejscowościach

Wakacje nad morzem to czas, który wiele osób z niecierpliwością wyczekuje każdego roku. Wszyscy chcemy odpocząć od codziennych obowiązków, zrelaksować się i cieszyć pięknymi widokami, słuchając szumu fal i oddając się beztroskiej zabawie na plaży. Dlatego też coraz więcej osób decyduje się na wynajem apartamentów na wakacje nad morzem dla całej rodziny. Apartamenty dla całej […]

Read More