Kursy dla techników dostępu linowego

IRATA to międzynarodowe stowarzyszenie firm, które prowadzą pracę na wysokości, dotyczy to w szczególności alpinizmu przemysłowego.

Stowarzyszenie IRATA opracowało procedury bezpieczeństwa, które wiążą się z niebezpieczną pracą na wysokości, dodatkowo oferuje szkolenia dla techników specjalizujących się w pracach wysokościowych.

Kursy dla techników dostępu linowego

Szkolenia IRATA Rockmaster

Międzynarodowe Branżowe Stowarzyszenie Przemysłu Dostępu Linowego opracowało zasady bezpiecznej pracy, jest to system dwóch lin, roboczej oraz asekuracyjnej. Dodatkowo określa wykorzystanie urządzeń asekuracyjnych, przepisy dotyczące przygotowania miejsca pracy, dostępu do sprzętu ratowniczego. Określono również potrzebę nadzoru oraz kontaktu wzrokowo-głosowego pomiędzy pracownikami, co znacznie wpływa na poprawienie bezpieczeństwa. IRATA prowadzi specjalistyczne szkolenia, które dotyczą trzech poziomów dla technika stażysty, technika oraz technika nadzorującego.

Pierwszy poziom szkolenia to podstawy dla technika, który wykonuje działania dostępu linowego w ograniczonym zakresie pod nadzorem osoby, która będzie posiadała kwalifikacje potwierdzone certyfikatem poziomu 3. Drugi poziom to szkolenie technika, który posiada pełną wiedzę w zakresie dostępu linowego, dodatkowo może brać udział w akcji ratowniczej, transportowej pod nadzorem technika na poziomie 3. Technik nadzorujący to trzeci poziom szkolenia, który bierze pełną odpowiedzialność za projekt, nadzoruje pracowników, którzy posiadają uprawnienia poziomu 1 oraz 2. Dodatkowo szkolenie dotyczy także przepisów prawnych oraz systemów certyfikowania stosowanego przez stowarzyszenie IRATA. Kursanci, którzy zaliczą szkolenie, otrzymują certyfikat, który może być wymagany przez wiele firm z branży alpinizmu przemysłowego.

Pracownicy budowlani, którzy chcieliby pozyskać nowe umiejętności, mogą skorzystać ze szkoleń irata rockmaster, dzięki czemu uzyskają niezbędną wiedzę oraz umiejętności do pracy na wysokości z wykorzystaniem zabezpieczenia linowego. Kandydaci do szkolenia muszą być pełnoletni, sprawni fizycznie, jak również powinni wykazać się brakiem przeciwwskazań, takich jak nadciśnienie, choroby serca, lęk wysokości, epilepsja czy też cukrzyca.

Blog

Szkolenie Pozycjonowanie: Jak Zyskać Wiedzę, by Awansować na Szczyt Wyszukiwarek

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, dlaczego niektóre strony internetowe zawsze znajdują się na szczycie wyników wyszukiwarek, podczas gdy inne tkwią gdzieś na dalszych stronach? Sekretem ich sukcesu jest sztuka pozycjonowania. Jeśli jesteś zainteresowany zdobyciem wiedzy na temat tego, jak wspiąć się na wyżyny wyników wyszukiwania i zdobyć większą widoczność dla swojej strony, to szkolenie z pozycjonowania […]

Read More
Blog

O moim miejscu: tajemnicza historia i niezwykłe uroki przyrody

W dzisiejszym zabieganym świecie, pełnym zgiełku i chaosu, odnalezienie spokojnego i magicznego miejsca staje się coraz trudniejsze. Niemniej jednak, dla niektórych osób istnieje jedno miejsce, które wydaje się być zaklęte w spokoju i urodzie przyrody – Moje Miejsce. Tajemnicza historia tego miejsca i jego niezwykłe uroki przyrody przyciągają podróżników i poszukiwaczy spokoju z całego świata. […]

Read More
Blog

Porady dotyczące pielęgnacji płytek gresowych

Płytki gresowe są popularnym wyborem dla wielu osób dzięki swojej trwałości, odporności na uszkodzenia i łatwości w utrzymaniu czystości. Jednak aby zachować ich piękny wygląd i funkcjonalność przez wiele lat, konieczna jest odpowiednia pielęgnacja i konserwacja. W tym artykule przedstawimy kilka porad dotyczących pielęgnacji płytek gresowych, które pomogą utrzymać je w doskonałym stanie na długi […]

Read More