Kursy dla techników dostępu linowego

IRATA to międzynarodowe stowarzyszenie firm, które prowadzą pracę na wysokości, dotyczy to w szczególności alpinizmu przemysłowego.

Stowarzyszenie IRATA opracowało procedury bezpieczeństwa, które wiążą się z niebezpieczną pracą na wysokości, dodatkowo oferuje szkolenia dla techników specjalizujących się w pracach wysokościowych.

Kursy dla techników dostępu linowego

Szkolenia IRATA Rockmaster

Międzynarodowe Branżowe Stowarzyszenie Przemysłu Dostępu Linowego opracowało zasady bezpiecznej pracy, jest to system dwóch lin, roboczej oraz asekuracyjnej. Dodatkowo określa wykorzystanie urządzeń asekuracyjnych, przepisy dotyczące przygotowania miejsca pracy, dostępu do sprzętu ratowniczego. Określono również potrzebę nadzoru oraz kontaktu wzrokowo-głosowego pomiędzy pracownikami, co znacznie wpływa na poprawienie bezpieczeństwa. IRATA prowadzi specjalistyczne szkolenia, które dotyczą trzech poziomów dla technika stażysty, technika oraz technika nadzorującego.

Pierwszy poziom szkolenia to podstawy dla technika, który wykonuje działania dostępu linowego w ograniczonym zakresie pod nadzorem osoby, która będzie posiadała kwalifikacje potwierdzone certyfikatem poziomu 3. Drugi poziom to szkolenie technika, który posiada pełną wiedzę w zakresie dostępu linowego, dodatkowo może brać udział w akcji ratowniczej, transportowej pod nadzorem technika na poziomie 3. Technik nadzorujący to trzeci poziom szkolenia, który bierze pełną odpowiedzialność za projekt, nadzoruje pracowników, którzy posiadają uprawnienia poziomu 1 oraz 2. Dodatkowo szkolenie dotyczy także przepisów prawnych oraz systemów certyfikowania stosowanego przez stowarzyszenie IRATA. Kursanci, którzy zaliczą szkolenie, otrzymują certyfikat, który może być wymagany przez wiele firm z branży alpinizmu przemysłowego.

Pracownicy budowlani, którzy chcieliby pozyskać nowe umiejętności, mogą skorzystać ze szkoleń irata rockmaster, dzięki czemu uzyskają niezbędną wiedzę oraz umiejętności do pracy na wysokości z wykorzystaniem zabezpieczenia linowego. Kandydaci do szkolenia muszą być pełnoletni, sprawni fizycznie, jak również powinni wykazać się brakiem przeciwwskazań, takich jak nadciśnienie, choroby serca, lęk wysokości, epilepsja czy też cukrzyca.

Blog

Usługi Deratyzacyjne i Dezynfekcyjne: Kiedy Je Wykorzystać?

W dzisiejszych czasach dbanie o higienę i bezpieczeństwo w przestrzeniach, w których żyjemy i pracujemy, staje się priorytetem. Zagrożenia związane z obecnością szkodników czy groźnych bakterii są realne, dlatego coraz częściej sięgamy po profesjonalne usługi deratyzacyjne i dezynfekcyjne. W poniższym artykule przyjrzymy się, kiedy warto skorzystać z tych usług i dlaczego są one istotne dla […]

Read More
Blog

Hale z Płyt Warstwowych: Solidne Konstrukcje dla Przemysłu

Czy kiedykolwiek zastanawialiście się, co kryje się za imponującymi budowlami przemysłowymi? Hale z płyt warstwowych to solidne konstrukcje, które pełnią kluczową rolę w wielu gałęziach przemysłu. W tym artykule przyjrzymy się bliżej tym fascynującym strukturom i dowiemy się, dlaczego są tak popularne w dzisiejszym świecie przemysłu. Początki Halek z Płyt Warstwowych Zanim zagłębimy się w […]

Read More
Blog

Skuteczne Rozwiązania dla Twoich Roszczeń

Warszawa Praga to dynamiczna część stolicy, w której wiele przedsiębiorstw i osób prywatnych zmaga się z problemem niespłaconych długów. W takich sytuacjach warto skorzystać z usług doświadczonego komornika, takiego jak Komornik-Zielińska, aby skutecznie dochodzić swoich roszczeń. Działanie na terenie Pragi Warszawy to specjalizacja, która wyróżnia tę kancelarię na tle konkurencji. Dlaczego Wybrać Komornika w Warszawie […]

Read More