Na co warto zwrócić uwagę przy zakupie smartfona?

Osoby decydujące się na zakup smartfona powinny zwrócić uwagę na wiele parametrów, które charakteryzują obecnie telefony.

Będziemy brali pod uwagę w wielkości telefonu, wielkość wyświetlacza, obecnie wiele smartfonów posiada przekątną około 6 cali lub nieco więcej. Dodatkowo ważnym parametrem może być ilość pamięci RAM oraz pamięci wewnętrznej do przechowywania danych.

Na co warto zwrócić uwagę przy zakupie smartfona?

Jakie parametry charakteryzują nowoczesne telefony?

Wiele telefonów posiada obecnie rozdzielczość Full HD, czyli 1920 x 1080 pikseli, możemy rozróżnić także różne typy wyświetlaczy, może być to starszy model TFT, nowszy IPS lub też AMOLED. Obecnie największą popularnością cieszą się ekrany AMOLED, które charakteryzują się najlepszą jakością, posiadają nasycone barwy. W zależności od segmentu cenowego znajdziemy bardzo wiele modeli, które będą odpowiadały naszym potrzebom. Wymagający klienci powinni zwrócić także uwagę na częstotliwość odświeżania ekranu, obecnie standard to 60hz, jednak na rynku możemy znaleźć telefony, które posiadają ekrany 120 czy też 144hz.

Ważny jest system operacyjny, zasadniczo możemy zakupić urządzenia z systemem operacyjnym Android lub też iOS, czyli telefony iPhone. Należy zwrócić uwagę na aplikacje, jakie będziemy wykorzystywali, aby dopasować system operacyjny do własnych potrzeb. Sercem telefonu jest obecnie procesor, dostępne są obecnie procesory 8 rdzeniowe, są to procesory bardzo wydajne, które pozwalają na płynną obsługę zaawansowanych aplikacji. Smartfony obecnie często posiadają 4 GB RAM-u, mocniejsze modele będą posiadały od 6 do 12 GB RAM. Ilość RAM-u będzie się przekładała na łatwość obsługi, płynność przeglądania Internetu. Ważna jest także ilość pamięci wewnętrznej, obecnie minimum to 132 GB, możemy znaleźć także telefony. które posiadają 256 GB dysku wewnętrznego. Możemy także rozbudowywać pamięć poprzez karty microSD.

Obecnie smartfony to urządzenia bardzo zaawansowane, niekiedy mogą ulegać awarii, problem może dotyczyć oprogramowania czy też strony technicznej. Jeżeli widzimy, że telefon nie działa tak jak powinien, możemy znaleźć dobry serwis smartfonów rybnik jest miastem, gdzie specjaliści naprawią wiele modeli naszych smartfonów, jak również zajmą się naszym tabletem. Problem może dotyczyć wyświetlacza, może być to pęknięcie szybki ochronnej, czy też problemy z wyświetlaniem. Serwis może zająć się wymianą ekranu, naprawą płytki drukowanej czy też wyeliminowaniem usterek związanych z mikrofonem czy też głośnikiem.

Blog

Apartamenty w zakopanem – wybierz idealne miejsce na wypoczynek

Czy zastanawiałeś się kiedyś, dlaczego Zakopane przyciąga tak wielu turystów? To magiczne miejsce położone w sercu Tatr oferuje nie tylko niesamowite krajobrazy, ale także bogactwo kultury i tradycji góralskiej. Jeśli planujesz wypoczynek w Zakopanem, wybór odpowiedniego apartamentu może znacząco wpłynąć na jakość twojego pobytu. Dlatego warto poświęcić chwilę, aby dowiedzieć się, jak znaleźć idealne miejsce […]

Read More
Blog

Badanie Satysfakcji Klienta Krok Po Kroku Poradnik

Czy zastanawiałeś się kiedyś, jakie są opinie Twoich klientów na temat Twojej firmy? Czy wiesz, czy są zadowoleni z Twoich produktów lub usług? Badanie satysfakcji klienta to kluczowy krok w zrozumieniu potrzeb i oczekiwań Twojej klienteli. W tym poradniku dowiesz się, jak przeprowadzić badanie satysfakcji klienta krok po kroku, aby pozyskać cenne informacje, które pomogą […]

Read More
Blog

Słodkie i odważne – bransoletki, które kochamy

Cześć przyjaciele! Dziś zanurzymy się w magicznym świecie bransoletek, które są zarówno słodkie, jak i odważne. Odkryjmy razem, co sprawia, że noszenie tych małych dzieł sztuki staje się nie tylko modowym wyborem, ale także wyrazem naszej osobowości. Czym są te „słodkie i odważne” bransoletki? Zanim zanurzymy się głębiej, zastanówmy się, co oznacza to połączenie słów. […]

Read More