Woda z butelki plastikowej nie służy ani Twojemu zdrowiu, ani planecie

Czy woda butelkowana może mieć podobną ilość minerałów co woda płynąca w kranie? Okazuje się, że tak. Dlaczego więc wciąż wydajemy sporo pieniędzy na wodę w butelkach podczas gdy możemy mieć ją w kilkadziesiąt razy niższej cenie?

Woda kranowa, popularnie nazywana kranówką, przez wiele osób wciąż jest niedoceniana. Faktycznie, jeszcze w czasach PRL nierzadko po odkręceniu kranu można było zobaczyć jej brązowy odcień. Od tego czasu jednak wiele się zmieniło. Woda nie tylko jest na bieżąco badana, a jej jakość monitorowana. Także wodociągi są dziś dużo nowsze i w dużo lepszym stanie.

Butelki plastikowe – problem dla środowiska i naszego zdrowia

Co więcej, w obecnych czasach pojawił się kolejny problem – związany z nadmiarem odpadów plastikowych. Zmaga się z nim cała planeta. Plastik obecny jest w morzach i oceanach – zalega w głębinach oceanicznych i unosi się na wodzie, a także na szczytach górskich i na pustyniach. Słowem – obecny jest niemal w każdym zakątku Ziemi. W postaci spożywanych przez nas ryb trafia do naszych organizmów, wdychamy go też w powietrzu, gdzie unosi się w postaci mikrocząsteczek.

To jednak nie wszystko. Jak wykazali w swoim badaniu naukowcy z Uniwersytetu w Nowym Jorku plastik, z którego wykonane są butelki plastikowe może przenikać do znajdującej się w nich wody. Dzieje się tak zwłaszcza pod wpływem wysokiej temperatury – np. gdy zostawimy butelkę w nagrzanym latem samochodzie lub weźmiemy ze sobą do sauny lub na plażę.

Bisfenol A, który jest jednym z podstawowych składników plastiku może z kolei zaburzać gospodarkę hormonalną, sprzyjać otyłości, a także zagrażć płodności mężczyzn i zdrowiu kobiet w ciąży.

Co zamiast wody butelkowanej?

Istnieje prosty sposób, by pozbyć się wody z plastiku z otoczenia. Najlepszym, najskuteczniejszym i najtańszym rozwiązaniem jest stosowanie filtrów do wody. Filtr przepływowy montowany jest już w punkcie poboru wody przez co dodatkowo chroni domowe sprzęty AGD przed kamieniem takie jak pralka, zmywarka, czajnik czy ekspres do kawy.

Filtry oczyszczają wodę ze związków chloru, a także pestycydów, metali ciężkich i drobnych zanieczyszczeń mechanicznych takich jak drobinki rdzy czy piasku. W gospodarstwach domowych świetnie sprawdzają się również popularne dzbanki filtrujące, a gdy wychodzimy na zewnątrz – poręczne i funkcjonalne butelki filtrujące. Chcesz zapewnić sobie stały dostęp do smacznej i zdrowej wody? Wypróbuj filtra do wody. Więcej informacji znajdziesz na stronie https://dafi.pl/blog/.

Blog

Nowoczesne okna o których można mówić tylko dobrze

Może wielu z was czy to prywatnie czy też jeśli chodzi o zakład w którym jesteście zatrudnieni już od dawna myśli o tym żeby zakupić dla siebie jak najbardziej znakomite okna. Ale być może i wy chcielibyście żeby te okna były zarazem klasyczne lecz także nowoczesne. Czy takie połączenie okien i ich stanu technicznego jest […]

Read More
Blog

Co jest ważne w prowadzeniu firmy w Wielkiej Brytanii?

Obecnie na obszarze Wielkiej Brytanii mieszka wielu Polaków, którzy posiadają tam sporo ciekawych źródeł zarobku. Oprócz standardowej pracy na etat w brytyjskich firmach, wielu Polaków zamieszkujących ten region, podejmuje decyzję o założeniu własnej działalności gospodarczej. Oznacza to, że dużo ludzi trudni się prowadzeniem firm handlowych, produkcyjnych czy też usługowych. Prowadzenie takiej firmy wiąże się nie […]

Read More
Blog

Prowadnice które skutecznie uciszą wasze szuflady

Może i ty masz już pewnej kwestii dosyć. A mianowicie tej że kiedy otwierasz swoje szuflady to potem zamykają się one z wielkim hukiem a nawet z trzaskiem. Co w takiej sytuacji i to najlepiej już teraz powinieneś uczynić? Rzecz jasna na pewno sam zgodzisz się z nami co do tego że tak naprawdę to […]

Read More