Czy fotowoltaika z pompą ciepła jest faktycznie tak opłacalna?

Aktualnie wielu ludzi w Polsce poszukuje praktycznych oraz jednocześnie ekologicznych i opłacalnych rozwiązań do swoich domów, mieszkań, biur oraz innych lokalizacji.

Do grona niezwykle popularnych instalacji zaliczają się systemy fotowoltaiczne, a także pompy ciepła. Często ludzie wybierają jedno z tych rozwiązań, ale ostatnimi czasy można zauważyć trend polegający na łączeniu obu tych funkcjonalności. Nic w tym dziwnego, ponieważ zarówno jedna, jak i druga opcja, posiadają swoje istotne zalety oraz bardzo ważne właściwości.

Czy fotowoltaika z pompą ciepła jest faktycznie tak opłacalna?

Opłacalność systemów fotowoltaicznych oraz pomp ciepła

Fotowoltaika to rozwiązanie, które bazuje na wielu elementach odpowiedzialnych za pozyskiwanie energii słonecznej, która następnie jest przetwarzana na prąd zmienny wykorzystywany w domach, mieszkaniach, biurach oraz innych miejscach. Stosując odpowiednio rozbudowaną instalację, możliwe jest uzyskanie sporych ilości prądu i zmniejszenie opłat za energię dostarczaną przez elektrownie. Istnieje nawet możliwość całkowitego uniezależnienia się od zewnętrznych dostaw prądu, a także przekazywania nadmiaru energii w celu jej wykorzystania na przykład w mniej wydajnym okresie zimowym.

Drugim systemem odgrywającym istotną rolę jest pompa ciepła. Rozwiązania takie mają na celu pobieranie energii cieplnej z chłodniejszych miejsc i przekazywanie jej do lokalizacji cieplejszych. Jest to więc obieg ciepła odwrotny do naturalnego. Warto mieć na uwadze to, że porządne systemy tego rodzaju mogą nie tylko wspomagać, ale nawet całkowicie zastąpić główne rozwiązanie grzewcze w danej lokalizacji. Dodatkowo działanie takich systemów nie wiąże się z koniecznością generowania spalin ani kupowania drogiego opału.

Można śmiało stwierdzić, że montaż pomp ciepła czy też instalacji fotowoltaicznych samodzielnie, stanowi już bardzo opłacalną inwestycję. Połączenie tych dwóch systemów jest jednak jeszcze bardziej korzystne, ponieważ fotowoltaika może zasilać praktycznie cały budynek i dodatkowo zapewniać energię elektryczną niezbędną do działania pompy ciepła.

Blog

Weekend w kazimierzu dolnym: czas na relaks!

Zapraszamy do uroczego kazimierza dolnego Kazimierz Dolny, malowniczo położone miasteczko w województwie lubelskim, od dawna przyciąga turystów swoim urokiem i bogatą historią. To idealne miejsce na weekendowy wypad, aby odpocząć od codzienności i nacieszyć się pięknem przyrody. Zwiedzanie zabytków Kazimierz Dolny słynie z bogatej historii i licznych zabytków. Spacerując po urokliwych uliczkach miasta, można podziwiać […]

Read More
Blog

Herbicydy do zbóż ozimych: skuteczne zwalczanie chwastów wiosną

Zbóż ozimych uprawianych na polach rolniczych zawsze towarzyszy problem chwastów, które konkurują z roślinami uprawnymi o składniki odżywcze, wodę i światło słoneczne. Skuteczne zwalczanie chwastów wiosną jest kluczowe dla zapewnienia zdrowego wzrostu i plennych zbiorów zbóż. W tym artykule omówimy znaczenie stosowania herbicydów w zwalczaniu chwastów w zbóż ozimych oraz najskuteczniejsze strategie ich stosowania. Znaczenie […]

Read More
Blog

Szkolenie Pozycjonowanie: Jak Zyskać Wiedzę, by Awansować na Szczyt Wyszukiwarek

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, dlaczego niektóre strony internetowe zawsze znajdują się na szczycie wyników wyszukiwarek, podczas gdy inne tkwią gdzieś na dalszych stronach? Sekretem ich sukcesu jest sztuka pozycjonowania. Jeśli jesteś zainteresowany zdobyciem wiedzy na temat tego, jak wspiąć się na wyżyny wyników wyszukiwania i zdobyć większą widoczność dla swojej strony, to szkolenie z pozycjonowania […]

Read More