Jak wydłużyć okres przechowywania papryki w chłodni?

Papryka to warzywo, które jest popularne na całym świecie ze względu na swój wyjątkowy smak i aromat, a także różnorodność odmian.

Istnieje wiele różnych odmian papryki, które różnią się kształtem, kolorem, smakiem i poziomem ostrości. Wśród odmian papryki można wyróżnić trzy główne typy: słodkie, ostre i papryki dekoracyjne. Odmiany słodkiej papryki są popularne ze względu na swój łagodny smak i aromat. Są one idealne do jedzenia na surowo lub do gotowania, pieczenia i grillowania. Odmiany słodkiej papryki różnią się kolorem i kształtem, ale najczęściej występują w kolorze zielonym, żółtym, czerwonym lub pomarańczowym.

Jak wydłużyć okres przechowywania papryki w chłodni?

Skuteczne środki hamujące dojrzewanie papryki

FriutSmart to środek oparty na zastosowaniu związku chemicznego znanego jako 1-metylocyklopropen, który wpływa na proces dojrzewania owoców. 1-MCP jest gazem, który wiąże się z receptorami etylenu, hamując jego wpływ na owoce. Etylen jest naturalnym hormonem roślinnym, który przyspiesza proces dojrzewania i starzenia się owoców. Podczas przechowywania owoców w zamkniętym pomieszczeniu, produkcja etylenu może wzrosnąć, co przyspiesza proces dojrzewania i prowadzi do utraty walorów smakowych i teksturalnych, a także zwiększa ryzyko wystąpienia gorzkiej zgnilizny.

Dzięki zastosowaniu FriutSmart, warzywa i owoce są przechowywane w kontrolowanych warunkach, w obecności niskiego stężenia 1-MCP. Gaz ten zapobiega wytwarzaniu i działaniu etylenu, co pozwala na zachowanie jakości owoców przez dłuższy czas. W efekcie papryka zachowuje swoją jędrność, chrupkość, soczystość i smak, a ryzyko wystąpienia gorzkiej zgnilizny jest znacznie ograniczone. Stosowanie środków ograniczających wydzielanie etylenu można stosować w przypadku różnych owoców i warzyw, które przechowywane są w chłodni. W ten sposób możemy wydłużyć okres przechowywania nawet do kilku tygodni, w zależności od odmiany.

Na stronie internetowej https://fruitsmart.pl/przechowywanie-papryki/ możemy znaleźć informacje na temat dawkowania oraz użycia FriutSmart w przypadku papryki. Stosowanie środka FriutSmart zależy od gatunku, jak również pory zbiorów, warto zrywać owoce i warzywa przed dojrzeniem, dzięki czemu możemy wydłużyć okres ich przechowywania w chłodni.

Blog

Co To Są Nienaturalne Linki Przychodzące?

Czy zdarzyło Ci się kiedyś, że Twoja strona internetowa nagle zniknęła z wyników wyszukiwania? A może widziałeś, że ruch na Twojej stronie dramatycznie spadł, ale nie wiesz, co się stało? Jednym z możliwych powodów może być obecność nienaturalnych linków przychodzących. W tej krótkiej lecz informacyjnej publikacji dowiesz się, czym są nienaturalne linki przychodzące, jak wpływają […]

Read More
Blog

WordPress Aktualizacja CMS – Eckstine 5.5 a SEO

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jakie są korzyści z aktualizacji systemu zarządzania treścią WordPress? Jeśli jesteś właścicielem strony internetowej opartej na WordPressie, z pewnością zależy Ci na tym, aby Twoja witryna była zawsze aktualna i zoptymalizowana pod kątem wyszukiwarek. W tym artykule dowiesz się, dlaczego aktualizacja CMS WordPress, szczególnie do wersji Eckstine 5.5, ma duże znaczenie […]

Read More
Blog

Elegancja w rozsądnej cenie – oferta hurtowni odzieży damskiej

Hurtownicy odzieży to nieodzowny element łańcucha dostaw w branży mody, zapewniając właścicielom sklepów dostęp do różnorodnych ubrań damskich. Jednym z kluczowych trendów w handlu hurtowym jest przeniesienie oferty do przestrzeni internetowej. Dzięki temu właściciele sklepów mogą w wygodny sposób przeglądać asortyment, dokonywać zamówień i szybko dostosowywać swoją ofertę do zmieniających się potrzeb klientek. Dlaczego właściciele […]

Read More