Naczepy do ciągników siodłowych

Ciągniki siodłowe mogą obsługiwać bardzo wiele różnych modeli naczep, z pewnością jedną z najpopularniejszych jest naczepa tak zwana firanka, która posiada boki z przesuwanym kurtyną, która może zostać przesunięta na czas załadunku lub też rozładunku.

Z pewnością jest to bardzo wygodne, ponieważ możemy podjechać przykładowo wózkiem widłowym z boku naczepy, wyładować palety. Z pewnością w tym przypadku wyładunek będzie przebiegał dużo sprawniej, niż w przypadku dostępu jedynie z tyłu.

Naczepy do ciągników siodłowych

Rodzaje naczep wykorzystywanych w transporcie drogowym

Innym typem może być przykładowo chłodnia, będzie to naczepa zamknięta, która będzie przystosowana do przewozu artykułów spożywczych, środków chemicznych czy też różnego rodzaju materiałów, które wymagają przechowywania w niskiej temperaturze. Oczywiście mogą być to chłodnie wyposażone w wydajne agregaty chłodnicze, które przez długi czas mogą utrzymywać temperaturę do minus 30 stopni. Dodatkowo można zastosować także chłodnie, które posiadają kilka komór, w których będą panowały różne temperatury. Bardzo ciekawym rozwiązaniem może być także ruchoma podłoga, w tym przypadku możliwy jest łatwy rozładunek, przykładowo przewóz worków, palet może być ułatwiony, wówczas szybko możemy załadować towar do naczepy.

W budownictwie często wykorzystuje się wywrotki, są to najczęściej naczepy pozbawione dachu, można łatwo załadować je za pomocą dźwigu, HDS-u czy też koparki. Są to najczęściej naczepy trzyosiowe, które mogą posiadać ładowność nawet 50 000 kg. Oczywiście stosuje się różne systemy rozładunkowe, najczęściej systemy hydrauliczne, które unoszą naczepy do tyłu w celu rozładowania. Innym typem naczepy jest cysterna, która będzie służyła do przewozu płynów, mogą być to przykładowo cysterny, w których przewozi się paliwo, ale także różnego rodzaju substancje chemiczne, przykładowo mogą być to nawozy. Cysterny wykorzystuje się także do przewozu gazu oraz mleka czy oleju.

Duża popularnością cieszą się naczepy i przyczepy Kogel, które mogą sprawdzić się w przypadku przewozu różnych towarów. Dzięki temu firma przewozowa może dobrać naczepę, która najlepiej będzie odpowiadała jej wymaganiom.

Motoryzacja

Serwis motocykla przed sezonem – co sprawdzić i wymienić?

Sezon motocyklowy możemy wreszcie uznać za otwarty. Wysokie temperatury na zewnątrz wprost zachęcają do tego, by wyciągnąć ukochaną zabawkę z garażu i wyruszyć w pierwszą trasę. Zanim jednak zdecydujesz się na ten krok, dobrze byłoby przygotować motor do jazdy. Co należy sprawdzić przed sezonem i od czego rozpocząć przygotowania? Zobacz nasze wskazówki! Opony Motocykliści doskonale […]

Read More
Motoryzacja

Jakie zadania spełniają folie do oklejania pojazdów?

Dbałość o zewnętrzny wygląd samochodu jest bardzo ważna pod różnymi względami. Nie powinno więc nikogo dziwić, że na terenie Polski znajduje się sporo przedsiebiorstw, których główną specjalizacją jest kompleksowa pielęgnacja powłok lakierniczych w autach. Oferty takich firm obejmują wiele usług, których popularność utrzymuje się długo na wysokim poziomie. Do grona takich działań można zaliczyć między […]

Read More
Motoryzacja

Systemy informatyczne dla firm logistycznych

Obecnie wiele firm wykorzystuje programy komputerowe, które mają za zadanie usprawnić prowadzenie działalności. Podobnie w przypadku firm logistycznych możemy wykorzystać programy, które pomagają podejmować decyzje menadżerem. Oczywiście są to programy, które pobierają w czasie rzeczywistym wiele różnych danych samochodu ciężarowego. Może być to przykładowo informacja o jego położeniu, stanie technicznym, także informacje dotyczących czasu pracy […]

Read More