W jaki sposób przewozimy artykuły spożywcze?

Firmy prowadzące usługi transportowe przy pomocy ciągników siodłowych wykorzystują różnego rodzaju naczepy, które będą dedykowane do różnego rodzaju towarów.

Oczywiście najbardziej popularne są naczepy firankowe, gdzie możemy łatwo ładować i rozładowywać towar po obu stronach, odsłaniając przedział ładunkowy. Naturalnie na rynku istnieje bardzo duży wybór, jeżeli chodzi o naczepy, możemy dostosować je do wielu różnych materiałów, zarówno płynnych, jak i sypkich.

W jaki sposób przewozimy artykuły spożywcze?

Naczepy chłodnie do ciągników siodłowych

Oczywiście wykorzystuje się także chłodnie, możemy zwrócić uwagę, iż będą one posiadały agregaty odpowiedzialne za utrzymywanie odpowiedniej temperatury, mogą być to przykładowo temperatury do minus 30 stopni Celsjusza. Oczywiście agregat będzie odgrywał bardzo ważną rolę, jeżeli kupujemy auto używane lub też chcemy wynająć chłodnię, warto zwrócić uwagę na rok produkcji agregatu, będzie to z pewnością ważne, jeżeli chodzi o jakość. Oczywiście agregaty będą wyposażone również w drukarki, które mogą służyć do wykonania wydruków temperatury, co będzie ważnym dokumentem potwierdzającym, że przewóz produktów odbył się w prawidłowych warunkach.

Dodatkowo chłodnie powinny posiadać także wywietrzniki, będą one potrzebne w przypadku transportu warzyw i owoców, w tym przypadku powinniśmy stworzyć pewien przewiew, wymusić cyrkulację powietrza. Oczywiście agregat powinien być niezawodny, powinniśmy sprawdzić przykładowo sprężarkę czy też sprzęgło w agregacie, aby były one w pełni sprawne, dodatkowo także silnik w agregacie musi działać bezawaryjnie. Dzięki temu będziemy mieli pewność, iż przewożone towary będą utrzymane w odpowiedniej temperaturze, przykładowo wszystkie mrożonki dojadą na miejsce w dobrym stanie.

Oczywiście możemy wynająć naczepę z chłodnią, znajdziemy firmy, które prowadzą długoterminowy wynajem chłodni, mogą być to chłodnie różnej wielkości, o różnych parametrach, które możemy dostosować do naszych indywidualnych potrzeb.

Motoryzacja

Serwis motocykla przed sezonem – co sprawdzić i wymienić?

Sezon motocyklowy możemy wreszcie uznać za otwarty. Wysokie temperatury na zewnątrz wprost zachęcają do tego, by wyciągnąć ukochaną zabawkę z garażu i wyruszyć w pierwszą trasę. Zanim jednak zdecydujesz się na ten krok, dobrze byłoby przygotować motor do jazdy. Co należy sprawdzić przed sezonem i od czego rozpocząć przygotowania? Zobacz nasze wskazówki! Opony Motocykliści doskonale […]

Read More
Motoryzacja

Jakie zadania spełniają folie do oklejania pojazdów?

Dbałość o zewnętrzny wygląd samochodu jest bardzo ważna pod różnymi względami. Nie powinno więc nikogo dziwić, że na terenie Polski znajduje się sporo przedsiebiorstw, których główną specjalizacją jest kompleksowa pielęgnacja powłok lakierniczych w autach. Oferty takich firm obejmują wiele usług, których popularność utrzymuje się długo na wysokim poziomie. Do grona takich działań można zaliczyć między […]

Read More
Motoryzacja

Systemy informatyczne dla firm logistycznych

Obecnie wiele firm wykorzystuje programy komputerowe, które mają za zadanie usprawnić prowadzenie działalności. Podobnie w przypadku firm logistycznych możemy wykorzystać programy, które pomagają podejmować decyzje menadżerem. Oczywiście są to programy, które pobierają w czasie rzeczywistym wiele różnych danych samochodu ciężarowego. Może być to przykładowo informacja o jego położeniu, stanie technicznym, także informacje dotyczących czasu pracy […]

Read More