Po ukończeniu jakiej szkoły średniej warto wybrać studia ekonomiczne?

Podjęcie ostatecznej decyzji dotyczącej wyboru kierunku studiów wciąż spędza sen z powiek wielu ludziom pragnącym zdobyć wykształcenie wyższe. Analizie w tym zakresie podlega co najmniej kilka czynników, a jednym z nich jest typ szkoły, do której uczęszczało się wcześniej. Przybliżymy bliżej ten temat na przykładzie studiów ekonomicznych. Absolwenci jakich szkół średnich powinni w sposób szczególny przyjrzeć się możliwości studiowania szeroko pojętej ekonomii?

Liceum o kierunku z rozszerzoną matematyką

Niezwykle istotną rolę na tym kierunku studiów odgrywają umiejętności matematyczne. Warto wykazywać zamiłowanie do cyferek, ponieważ na ekonomii nie raz ma się z nimi do czynienia. Osoby, które ukończyły liceum o profilu z rozszerzoną matematyką, mają spore szanse na osiągnięcie sukcesu na studiach ekonomicznych, radząc sobie bez problemu ze statystyką czy ekonometrią.

Technikum ekonomiczne

Jaka sama nazwa wskazuje – technikum ekonomiczne zajmuje się szkoleniem przyszłych ekonomistów. Nic więc dziwnego, że studia ekonomiczne są niezwykle chętnie i często wybierane przez absolwentów tego typu szkoły średniej – to swoista kontynuacja obranej wcześniej ścieżki kształcenia. Takie osoby gwarantują sobie łatwiejszy start na uczelni wyższej, dzięki posiadaniu wiedzy na ponadprzeciętnym poziomie już na samym początku. Oczywiście jednak dopiero studia ekonomiczne umożliwiają zdobycie bardziej specjalistycznych i zaawansowanych umiejętności, więc bez cienia wątpliwości warto się na nie wybrać.

Pamiętaj jednak, że nazwa i profil szkoły to nie wszystko

Chcemy jednak, aby każdy zdał sobie sprawę, że ukończona szkoła średnia w dość licznych przypadkach nie determinuje przyszłej kariery zawodowej. Życiowe plany po wielokroć się zmieniają. Zdarzają się przecież sytuacje, gdy na studia ekonomiczne trafiają osoby, których specjalnością w szkole średniej były przedmioty stricte humanistyczne albo ludzie zajmujący się przez lata kompletnie inną branżą. Nie ma w tym zresztą nic dziwnego, bo nawet urodzeni humaniści znajdą na ekonomii coś dla siebie – choćby marketing, czy zarządzanie, które aż tak „matematyczne” nie są.

Jeżeli bardzo czegoś chcesz, to nigdy nie jest za późno na zmiany. Skoro uważasz, że ekonomia stała się Twoją pasją, zainteresowała Cię i chcesz odkryć jej tajemnice, nic nie stoi na przeszkodzie przed wyborem tego kierunku studiów.

Blog

Płytki z efektem kamienia do łazienki i salonu

Marmur, granit, łupek, piaskowiec i inne naturalne kamienie są powszechnie używane jako materiały wykończeniowe w nieruchomościach mieszkalnych i komercyjnych. Producenci nieustannie pracują nad poprawą technologii produkcji płytek, aby oferować klientom płytki gresowe, które doskonale odwzorowują naturalne kamienie, drewno, beton i inne materiały wykończeniowe. Technologia ta jest teraz tak zaawansowana, że praktycznie niemożliwe jest odróżnienie produktu […]

Read More
Blog

Jakie skrzynki posiadasz w swoim magazynie?

Jeśli i ty masz ogromne magazyny w których przechowujesz systematycznie swoje wyroby to na pewno także zastanawiasz się nad tym w jakich skrzynkach powinny się one znajdować. I nie wątpimy w to że także i ty już od dawna kupujesz możliwie jak najlepsze skrzynki które są na polskim rynku dostępne. Jednak czy aby na pewno […]

Read More
Blog

Jak korzystnie wynająć samochód premium opowie Rafał Grzebin

Wyjazd na wakacje z najlepszymi przyjaciółmi lub rodziną to jeden z najprzyjemniejszych sposobów na wspólne spędzanie wolnego czasu, to także świetny sposób na stworzenie niezapomnianych wspomnień. Możesz jednak podróżować w komfortowych warunkach, kiedy zdecydujesz się na wypożyczenie odpowiedniego modeli auta luksusowego, może to być Van lub SUV, który pomieści wygodnie wszystkich pasażerów, a także bagaże. […]

Read More