Po ukończeniu jakiej szkoły średniej warto wybrać studia ekonomiczne?

Podjęcie ostatecznej decyzji dotyczącej wyboru kierunku studiów wciąż spędza sen z powiek wielu ludziom pragnącym zdobyć wykształcenie wyższe. Analizie w tym zakresie podlega co najmniej kilka czynników, a jednym z nich jest typ szkoły, do której uczęszczało się wcześniej. Przybliżymy bliżej ten temat na przykładzie studiów ekonomicznych. Absolwenci jakich szkół średnich powinni w sposób szczególny przyjrzeć się możliwości studiowania szeroko pojętej ekonomii?

Liceum o kierunku z rozszerzoną matematyką

Niezwykle istotną rolę na tym kierunku studiów odgrywają umiejętności matematyczne. Warto wykazywać zamiłowanie do cyferek, ponieważ na ekonomii nie raz ma się z nimi do czynienia. Osoby, które ukończyły liceum o profilu z rozszerzoną matematyką, mają spore szanse na osiągnięcie sukcesu na studiach ekonomicznych, radząc sobie bez problemu ze statystyką czy ekonometrią.

Technikum ekonomiczne

Jaka sama nazwa wskazuje – technikum ekonomiczne zajmuje się szkoleniem przyszłych ekonomistów. Nic więc dziwnego, że studia ekonomiczne są niezwykle chętnie i często wybierane przez absolwentów tego typu szkoły średniej – to swoista kontynuacja obranej wcześniej ścieżki kształcenia. Takie osoby gwarantują sobie łatwiejszy start na uczelni wyższej, dzięki posiadaniu wiedzy na ponadprzeciętnym poziomie już na samym początku. Oczywiście jednak dopiero studia ekonomiczne umożliwiają zdobycie bardziej specjalistycznych i zaawansowanych umiejętności, więc bez cienia wątpliwości warto się na nie wybrać.

Pamiętaj jednak, że nazwa i profil szkoły to nie wszystko

Chcemy jednak, aby każdy zdał sobie sprawę, że ukończona szkoła średnia w dość licznych przypadkach nie determinuje przyszłej kariery zawodowej. Życiowe plany po wielokroć się zmieniają. Zdarzają się przecież sytuacje, gdy na studia ekonomiczne trafiają osoby, których specjalnością w szkole średniej były przedmioty stricte humanistyczne albo ludzie zajmujący się przez lata kompletnie inną branżą. Nie ma w tym zresztą nic dziwnego, bo nawet urodzeni humaniści znajdą na ekonomii coś dla siebie – choćby marketing, czy zarządzanie, które aż tak „matematyczne” nie są.

Jeżeli bardzo czegoś chcesz, to nigdy nie jest za późno na zmiany. Skoro uważasz, że ekonomia stała się Twoją pasją, zainteresowała Cię i chcesz odkryć jej tajemnice, nic nie stoi na przeszkodzie przed wyborem tego kierunku studiów.

Blog

Szkolenie Pozycjonowanie: Jak Zyskać Wiedzę, by Awansować na Szczyt Wyszukiwarek

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, dlaczego niektóre strony internetowe zawsze znajdują się na szczycie wyników wyszukiwarek, podczas gdy inne tkwią gdzieś na dalszych stronach? Sekretem ich sukcesu jest sztuka pozycjonowania. Jeśli jesteś zainteresowany zdobyciem wiedzy na temat tego, jak wspiąć się na wyżyny wyników wyszukiwania i zdobyć większą widoczność dla swojej strony, to szkolenie z pozycjonowania […]

Read More
Blog

O moim miejscu: tajemnicza historia i niezwykłe uroki przyrody

W dzisiejszym zabieganym świecie, pełnym zgiełku i chaosu, odnalezienie spokojnego i magicznego miejsca staje się coraz trudniejsze. Niemniej jednak, dla niektórych osób istnieje jedno miejsce, które wydaje się być zaklęte w spokoju i urodzie przyrody – Moje Miejsce. Tajemnicza historia tego miejsca i jego niezwykłe uroki przyrody przyciągają podróżników i poszukiwaczy spokoju z całego świata. […]

Read More
Blog

Porady dotyczące pielęgnacji płytek gresowych

Płytki gresowe są popularnym wyborem dla wielu osób dzięki swojej trwałości, odporności na uszkodzenia i łatwości w utrzymaniu czystości. Jednak aby zachować ich piękny wygląd i funkcjonalność przez wiele lat, konieczna jest odpowiednia pielęgnacja i konserwacja. W tym artykule przedstawimy kilka porad dotyczących pielęgnacji płytek gresowych, które pomogą utrzymać je w doskonałym stanie na długi […]

Read More