Profesjonalne piece do szybkiego przygotowywania posiłków

Piec konwekcyjny powinien znaleźć się na wyposażeniu każdej restauracji, lokalu gastronomicznego, pozwalają szybko przygotowywać różnego rodzaju posiłki.

Często możemy tego rodzaju piece znaleźć także w naszych domach, pozwalają na wykorzystanie ruchu powietrza w celu szybszego przygotowania różnego rodzaju dań. Oczywiście różnią się od tradycyjnego pieca wykorzystaniem specjalnego wentylatora który wprowadza w obieg gorące powietrze które może z każdej strony o biegać przygotowywany produkt.

Profesjonalne piece do szybkiego przygotowywania posiłków

Zalety pieca konwekcyjnego

Dzięki temu obróbka termiczna działa szybciej niż w przypadku tradycyjnego pieca, możemy uzyskać w ten sposób większą wydajność. Możemy liczyć się także z krótszym czasem przygotowywania posiłku, możemy także zaoszczędzić. Obecnie najpopularniejsze są elektryczne piece konwekcyjne, są najprostsze w obsłudze, w tym przypadku nie będziemy potrzebowali stałego dostępu do gazu. Oczywiście ciepłe powietrze cyrkuluje w ruchu poziomym, następnie jest wyprowadzone z urządzenia, przechodzi przez filtry które oczyszczają z cząstek oraz zapachów. Dzięki temu możemy uzyskać bardzo równomierne wypieki, zwłaszcza jeżeli chcemy przygotować wiele podobnych wypieków naraz, wówczas piec konwekcyjny sprawdzi się najlepiej.

Dlatego tego typu rozwiązania znajdują się w profesjonalnych restauracjach, gdzie będzie zależało nam na jak najszybszym przygotowaniu posiłków. Podobnie w różnego rodzaju stołówkach, w lokalach gastronomicznych także podstawą pracy jest piec konwekcyjny. Oczywiście możemy spotkać także piece konwekcyjno-parowe, w tym przypadku dodatkowo posiłki obrabiane są obrabiane za pomocą pary wodnej. Dzięki stworzeniu tego rodzaju warunków produkty obrabiane są bardziej naturalnie, wykorzystanie wilgoci sprawia, że dania są bardziej pełne, możemy w ten sposób zachować odpowiedni kształt. Przykładowo mięso nie będzie wysychało w czasie pieczenia.

Zatem każda restauracja powinna posiadać tego rodzaju piec, dzięki czemu możemy skrócić czas obróbki termicznej, warto także wykorzystać piece z możliwością pieczenia parowego. Tego rodzaju piece możemy znaleźć na stronie https://crispan.pl/piec-konwekcyjny/, dostępne są różne modele które będzie można dostosować do własnych potrzeb.

Biznes

Dlaczego zakup drukarki do firmy nie zawsze się opłaca?

Prowadzisz swój własny biznes i potrzebujesz kupić drukarkę czy też kserokopiarkę? W zasadzie nie powinno być w tym niczego dziwnego, bo w końcu takie urządzenia są po prostu potrzebne. Jednak na samym początku prowadzenia swojej firmy wiadomo, że raczej budżet jest mocno ograniczony, a co za tym idzie wszędzie szuka się oszczędności. Jako, że zakup […]

Read More
Biznes

Import towarów z Polski dla własnej firmy prowadzonej w UK

Pomimo wystąpienia Wielkiej Brytanii ze wspólnoty Unii Europejskiej, wielu Polaków nadal zamieszkuje ten region w celach zarobkowych. Spore grono naszych rodaków pracuje dla innych przedsiębiorców, ale istnieje też znacząca grupa Polaków, którzy prowadzą na terenie Zjednoczonego Królestwa działalność self-employed. Bardzo często taka działalność wiąże się z handlem oraz innymi czynnościami, które wymagają importowania towarów z […]

Read More
Biznes

Promocja marki za pomocą gadżetów reklamowych

Obecnie wiele firm korzysta z gadżetów reklamowych w celach promocyjnych swojej marki. Jeśli artykuł reklamowy jest dla odbiorcy przydatny, atrakcyjny i użyteczny, produkt będzie przez długi czas użytkowany, co oznacza, że ekspozycja marki jest zmaksymalizowana. Jest to skuteczny i niedrogi sposób na promocję dla wielu firm, również tych z mniejszym budżetem na kampanie promocyjne. Mamy […]

Read More