Studia na kierunku Turystyka i Rekreacja – przykładowe specjalności i możliwości rozwoju zawodowego

Interdyscyplinarny charakter studiów na kierunku Turystyka i Rekreacja realnie zwiększa perspektywy zawodowe absolwentów, umożliwiając podjęcie zatrudnienia w szeroko rozumianym sektorze usług turystycznych. Jak zaplanować edukację, a później – ścieżkę rozwoju zawodowego, żeby odnieść sukces?

Turystyka i Rekreacja – kierunek dla ludzi z pasją

Studia na kierunku Turystyka i Rekreacja adresowane są do kandydatów, którzy wykazują szczególne cechy osobowości: łatwo nawiązują kontakty i wykazują zdolności przywódcze i kreatywne. Nie bez znaczenia są także konkretne umiejętności, m.in. znajomość języka angielskiego w stopniu komunikatywnym i języków dodatkowych oraz nienaganna kondycja fizyczna.

Popularne specjalności na kierunku Turystyka i Rekreacja i możliwości rozwoju zawodowego

Jeśli zdecydujesz się na studia na kierunku Turystyka i Rekreacja proponowane, chociażby przez Szkołę Główną Turystyki i Hotelarstwa Vistula, będziesz miał szansę precyzyjnie zaplanować edukację już w trakcie studiów pierwszego stopnia. Oferta edukacyjna obejmuje cztery specjalności, precyzyjnie dostosowane do bieżących wymagań rynku pracy:

1. Hotelarstwo i Gastronomia

Studia na kierunku Turystyka i Rekreacja o specjalności Hotelarstwo i Gastronomia dostarczą Ci wiedzy teoretycznej i umiejętności praktycznych z zakresu planowania działalności hotelarskiej oraz zarządzania obiektami hotelarskimi i gastronomicznymi, pozwalając prowadzić własny biznes lub podjąć zatrudnienie w branży hotelarskiej lub części restauracyjnej.

2. Turystyka Biznesowa

Turystyka Biznesowa to specjalność adresowana do tych kandydatów na studia na kierunku Turystyka i Rekreacja, którzy w przyszłości chcą organizować podróże służbowe, konferencje i imprezy motywacyjne, a także pikniki firmowe i kongresy. Specjalność poleca się osobom, które aspirują do członkostwa Meeting Professional International, umożliwiającego udział w międzynarodowych konferencjach branżowych, organizowanych m.in. w Londynie, Kopenhadze i Davos.

3. Turystyka Czasu Wolnego

Decydując się na tę specjalność, w późniejszej pracy zawodowej będziesz realizował się w zawodzie animatora. W trakcie studiów dowiesz się, jak kreatywnie planować czas grupy turystów, działać w niespodziewanych sytuacjach i w interesujący sposób przekazywać wiedzę na temat kultury i historii odwiedzanych zakątków.

4. Rekreacja w Turystyce

Rekreacja w Turystyce to specjalność, dzięki której absolwent studiów na kierunku Turystyka i Rekreacja będzie mógł zawodowo zająć się planowaniem i organizacją rekreacji w turystyce i/lub propagowaniem zachowań prozdrowotnych.

Blog

Co To Są Nienaturalne Linki Przychodzące?

Czy zdarzyło Ci się kiedyś, że Twoja strona internetowa nagle zniknęła z wyników wyszukiwania? A może widziałeś, że ruch na Twojej stronie dramatycznie spadł, ale nie wiesz, co się stało? Jednym z możliwych powodów może być obecność nienaturalnych linków przychodzących. W tej krótkiej lecz informacyjnej publikacji dowiesz się, czym są nienaturalne linki przychodzące, jak wpływają […]

Read More
Blog

WordPress Aktualizacja CMS – Eckstine 5.5 a SEO

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jakie są korzyści z aktualizacji systemu zarządzania treścią WordPress? Jeśli jesteś właścicielem strony internetowej opartej na WordPressie, z pewnością zależy Ci na tym, aby Twoja witryna była zawsze aktualna i zoptymalizowana pod kątem wyszukiwarek. W tym artykule dowiesz się, dlaczego aktualizacja CMS WordPress, szczególnie do wersji Eckstine 5.5, ma duże znaczenie […]

Read More
Blog

Elegancja w rozsądnej cenie – oferta hurtowni odzieży damskiej

Hurtownicy odzieży to nieodzowny element łańcucha dostaw w branży mody, zapewniając właścicielom sklepów dostęp do różnorodnych ubrań damskich. Jednym z kluczowych trendów w handlu hurtowym jest przeniesienie oferty do przestrzeni internetowej. Dzięki temu właściciele sklepów mogą w wygodny sposób przeglądać asortyment, dokonywać zamówień i szybko dostosowywać swoją ofertę do zmieniających się potrzeb klientek. Dlaczego właściciele […]

Read More