Studia na kierunku Turystyka i Rekreacja – przykładowe specjalności i możliwości rozwoju zawodowego

Interdyscyplinarny charakter studiów na kierunku Turystyka i Rekreacja realnie zwiększa perspektywy zawodowe absolwentów, umożliwiając podjęcie zatrudnienia w szeroko rozumianym sektorze usług turystycznych. Jak zaplanować edukację, a później – ścieżkę rozwoju zawodowego, żeby odnieść sukces?

Turystyka i Rekreacja – kierunek dla ludzi z pasją

Studia na kierunku Turystyka i Rekreacja adresowane są do kandydatów, którzy wykazują szczególne cechy osobowości: łatwo nawiązują kontakty i wykazują zdolności przywódcze i kreatywne. Nie bez znaczenia są także konkretne umiejętności, m.in. znajomość języka angielskiego w stopniu komunikatywnym i języków dodatkowych oraz nienaganna kondycja fizyczna.

Popularne specjalności na kierunku Turystyka i Rekreacja i możliwości rozwoju zawodowego

Jeśli zdecydujesz się na studia na kierunku Turystyka i Rekreacja proponowane, chociażby przez Szkołę Główną Turystyki i Hotelarstwa Vistula, będziesz miał szansę precyzyjnie zaplanować edukację już w trakcie studiów pierwszego stopnia. Oferta edukacyjna obejmuje cztery specjalności, precyzyjnie dostosowane do bieżących wymagań rynku pracy:

1. Hotelarstwo i Gastronomia

Studia na kierunku Turystyka i Rekreacja o specjalności Hotelarstwo i Gastronomia dostarczą Ci wiedzy teoretycznej i umiejętności praktycznych z zakresu planowania działalności hotelarskiej oraz zarządzania obiektami hotelarskimi i gastronomicznymi, pozwalając prowadzić własny biznes lub podjąć zatrudnienie w branży hotelarskiej lub części restauracyjnej.

2. Turystyka Biznesowa

Turystyka Biznesowa to specjalność adresowana do tych kandydatów na studia na kierunku Turystyka i Rekreacja, którzy w przyszłości chcą organizować podróże służbowe, konferencje i imprezy motywacyjne, a także pikniki firmowe i kongresy. Specjalność poleca się osobom, które aspirują do członkostwa Meeting Professional International, umożliwiającego udział w międzynarodowych konferencjach branżowych, organizowanych m.in. w Londynie, Kopenhadze i Davos.

3. Turystyka Czasu Wolnego

Decydując się na tę specjalność, w późniejszej pracy zawodowej będziesz realizował się w zawodzie animatora. W trakcie studiów dowiesz się, jak kreatywnie planować czas grupy turystów, działać w niespodziewanych sytuacjach i w interesujący sposób przekazywać wiedzę na temat kultury i historii odwiedzanych zakątków.

4. Rekreacja w Turystyce

Rekreacja w Turystyce to specjalność, dzięki której absolwent studiów na kierunku Turystyka i Rekreacja będzie mógł zawodowo zająć się planowaniem i organizacją rekreacji w turystyce i/lub propagowaniem zachowań prozdrowotnych.

Blog

Płytki z efektem kamienia do łazienki i salonu

Marmur, granit, łupek, piaskowiec i inne naturalne kamienie są powszechnie używane jako materiały wykończeniowe w nieruchomościach mieszkalnych i komercyjnych. Producenci nieustannie pracują nad poprawą technologii produkcji płytek, aby oferować klientom płytki gresowe, które doskonale odwzorowują naturalne kamienie, drewno, beton i inne materiały wykończeniowe. Technologia ta jest teraz tak zaawansowana, że praktycznie niemożliwe jest odróżnienie produktu […]

Read More
Blog

Jakie skrzynki posiadasz w swoim magazynie?

Jeśli i ty masz ogromne magazyny w których przechowujesz systematycznie swoje wyroby to na pewno także zastanawiasz się nad tym w jakich skrzynkach powinny się one znajdować. I nie wątpimy w to że także i ty już od dawna kupujesz możliwie jak najlepsze skrzynki które są na polskim rynku dostępne. Jednak czy aby na pewno […]

Read More
Blog

Jak korzystnie wynająć samochód premium opowie Rafał Grzebin

Wyjazd na wakacje z najlepszymi przyjaciółmi lub rodziną to jeden z najprzyjemniejszych sposobów na wspólne spędzanie wolnego czasu, to także świetny sposób na stworzenie niezapomnianych wspomnień. Możesz jednak podróżować w komfortowych warunkach, kiedy zdecydujesz się na wypożyczenie odpowiedniego modeli auta luksusowego, może to być Van lub SUV, który pomieści wygodnie wszystkich pasażerów, a także bagaże. […]

Read More