Studia na kierunku Turystyka i Rekreacja – przykładowe specjalności i możliwości rozwoju zawodowego

Interdyscyplinarny charakter studiów na kierunku Turystyka i Rekreacja realnie zwiększa perspektywy zawodowe absolwentów, umożliwiając podjęcie zatrudnienia w szeroko rozumianym sektorze usług turystycznych. Jak zaplanować edukację, a później – ścieżkę rozwoju zawodowego, żeby odnieść sukces?

Turystyka i Rekreacja – kierunek dla ludzi z pasją

Studia na kierunku Turystyka i Rekreacja adresowane są do kandydatów, którzy wykazują szczególne cechy osobowości: łatwo nawiązują kontakty i wykazują zdolności przywódcze i kreatywne. Nie bez znaczenia są także konkretne umiejętności, m.in. znajomość języka angielskiego w stopniu komunikatywnym i języków dodatkowych oraz nienaganna kondycja fizyczna.

Popularne specjalności na kierunku Turystyka i Rekreacja i możliwości rozwoju zawodowego

Jeśli zdecydujesz się na studia na kierunku Turystyka i Rekreacja proponowane, chociażby przez Szkołę Główną Turystyki i Hotelarstwa Vistula, będziesz miał szansę precyzyjnie zaplanować edukację już w trakcie studiów pierwszego stopnia. Oferta edukacyjna obejmuje cztery specjalności, precyzyjnie dostosowane do bieżących wymagań rynku pracy:

1. Hotelarstwo i Gastronomia

Studia na kierunku Turystyka i Rekreacja o specjalności Hotelarstwo i Gastronomia dostarczą Ci wiedzy teoretycznej i umiejętności praktycznych z zakresu planowania działalności hotelarskiej oraz zarządzania obiektami hotelarskimi i gastronomicznymi, pozwalając prowadzić własny biznes lub podjąć zatrudnienie w branży hotelarskiej lub części restauracyjnej.

2. Turystyka Biznesowa

Turystyka Biznesowa to specjalność adresowana do tych kandydatów na studia na kierunku Turystyka i Rekreacja, którzy w przyszłości chcą organizować podróże służbowe, konferencje i imprezy motywacyjne, a także pikniki firmowe i kongresy. Specjalność poleca się osobom, które aspirują do członkostwa Meeting Professional International, umożliwiającego udział w międzynarodowych konferencjach branżowych, organizowanych m.in. w Londynie, Kopenhadze i Davos.

3. Turystyka Czasu Wolnego

Decydując się na tę specjalność, w późniejszej pracy zawodowej będziesz realizował się w zawodzie animatora. W trakcie studiów dowiesz się, jak kreatywnie planować czas grupy turystów, działać w niespodziewanych sytuacjach i w interesujący sposób przekazywać wiedzę na temat kultury i historii odwiedzanych zakątków.

4. Rekreacja w Turystyce

Rekreacja w Turystyce to specjalność, dzięki której absolwent studiów na kierunku Turystyka i Rekreacja będzie mógł zawodowo zająć się planowaniem i organizacją rekreacji w turystyce i/lub propagowaniem zachowań prozdrowotnych.

Blog

Jak dobrać ryby do wielkości oczka i głębokości wody?

Budowa oczka wodnego w ogrodzie to doskonały sposób na stworzenie miejsca relaksu i kontaktu z naturą. Jednak by cieszyć się pięknym, zdrowym zbiornikiem wodnym, nie wystarczy tylko wykopać dołek i napełnić go wodą. Kluczowym elementem jest odpowiedni dobór ryb, które będą mieszkać w oczku. Właściwy wybór gatunków zależy przede wszystkim od wielkości oczka i głębokości […]

Read More
Blog

Insektycydy w zbożach – jak chronić uprawy przed wiosennym atakiem szkodników?

Wiosenna presja szkodników – realne zagrożenie dla zbóż Wraz z nadejściem wiosny na polach zaczyna się intensywny rozwój zbóż, ale równocześnie wzrasta aktywność wielu szkodników. Dla rolnika to sygnał, że należy szczególnie uważnie obserwować swoje uprawy i przygotować się do możliwej interwencji środkami ochrony roślin. Wiosenne ocieplenie budzi do życia nie tylko rośliny, ale także […]

Read More
Blog

Komfortowe półbuty do pracy – ranking modeli 2025

Dlaczego warto wybierać komfortowe półbuty do pracy? Komfortowe półbuty do pracy to podstawa wygody podczas całodziennego użytkowania. Odpowiednio dobrane buty nie tylko zapobiegają bólowi stóp, lecz także wspierają prawidłową postawę ciała, co ma ogromne znaczenie dla zdrowia kręgosłupa. Wybierając półbuty na co dzień do pracy, warto zwrócić uwagę na ich amortyzację, jakość materiałów oraz ergonomiczny […]

Read More