Studia na kierunku Turystyka i Rekreacja – przykładowe specjalności i możliwości rozwoju zawodowego

Interdyscyplinarny charakter studiów na kierunku Turystyka i Rekreacja realnie zwiększa perspektywy zawodowe absolwentów, umożliwiając podjęcie zatrudnienia w szeroko rozumianym sektorze usług turystycznych. Jak zaplanować edukację, a później – ścieżkę rozwoju zawodowego, żeby odnieść sukces?

Turystyka i Rekreacja – kierunek dla ludzi z pasją

Studia na kierunku Turystyka i Rekreacja adresowane są do kandydatów, którzy wykazują szczególne cechy osobowości: łatwo nawiązują kontakty i wykazują zdolności przywódcze i kreatywne. Nie bez znaczenia są także konkretne umiejętności, m.in. znajomość języka angielskiego w stopniu komunikatywnym i języków dodatkowych oraz nienaganna kondycja fizyczna.

Popularne specjalności na kierunku Turystyka i Rekreacja i możliwości rozwoju zawodowego

Jeśli zdecydujesz się na studia na kierunku Turystyka i Rekreacja proponowane, chociażby przez Szkołę Główną Turystyki i Hotelarstwa Vistula, będziesz miał szansę precyzyjnie zaplanować edukację już w trakcie studiów pierwszego stopnia. Oferta edukacyjna obejmuje cztery specjalności, precyzyjnie dostosowane do bieżących wymagań rynku pracy:

1. Hotelarstwo i Gastronomia

Studia na kierunku Turystyka i Rekreacja o specjalności Hotelarstwo i Gastronomia dostarczą Ci wiedzy teoretycznej i umiejętności praktycznych z zakresu planowania działalności hotelarskiej oraz zarządzania obiektami hotelarskimi i gastronomicznymi, pozwalając prowadzić własny biznes lub podjąć zatrudnienie w branży hotelarskiej lub części restauracyjnej.

2. Turystyka Biznesowa

Turystyka Biznesowa to specjalność adresowana do tych kandydatów na studia na kierunku Turystyka i Rekreacja, którzy w przyszłości chcą organizować podróże służbowe, konferencje i imprezy motywacyjne, a także pikniki firmowe i kongresy. Specjalność poleca się osobom, które aspirują do członkostwa Meeting Professional International, umożliwiającego udział w międzynarodowych konferencjach branżowych, organizowanych m.in. w Londynie, Kopenhadze i Davos.

3. Turystyka Czasu Wolnego

Decydując się na tę specjalność, w późniejszej pracy zawodowej będziesz realizował się w zawodzie animatora. W trakcie studiów dowiesz się, jak kreatywnie planować czas grupy turystów, działać w niespodziewanych sytuacjach i w interesujący sposób przekazywać wiedzę na temat kultury i historii odwiedzanych zakątków.

4. Rekreacja w Turystyce

Rekreacja w Turystyce to specjalność, dzięki której absolwent studiów na kierunku Turystyka i Rekreacja będzie mógł zawodowo zająć się planowaniem i organizacją rekreacji w turystyce i/lub propagowaniem zachowań prozdrowotnych.

Blog

Herbicyd o trzech składnikach który ochroni wasze zboża

Wielu polskich rolników i to już od dawna jest zdania że w chwasty które rosną na polskich polach trzeba uderzać z jeszcze większą mocą i siła. I być może także i ty należysz i to już od dawna do tej grupy ludzi. Czy jednak oznacza to ni mniej ni więcej że posiadasz już wiedzę o […]

Read More
Blog

Kursy dla techników dostępu linowego

IRATA to międzynarodowe stowarzyszenie firm, które prowadzą pracę na wysokości, dotyczy to w szczególności alpinizmu przemysłowego. Stowarzyszenie IRATA opracowało procedury bezpieczeństwa, które wiążą się z niebezpieczną pracą na wysokości, dodatkowo oferuje szkolenia dla techników specjalizujących się w pracach wysokościowych. Szkolenia IRATA Rockmaster Międzynarodowe Branżowe Stowarzyszenie Przemysłu Dostępu Linowego opracowało zasady bezpiecznej pracy, jest to system […]

Read More
Blog

Poznaj niezaprzeczalne argumenty, przemawiające za płytkami ceramicznymi

Kuchnia i łazienka to najczęściej wskazywane miejsca, kiedy idzie o możliwość zastosowania w nich płytek ceramicznych, choć jak najbardziej nie tylko w nich, mogą się one pojawić. Oczywiście nie od dziś wiadomo, że płytki ceramiczne są dostępne w różnorodnych formach, odmianach czy stworzone w konkretnym dla nich celu, między innymi właśnie do wykorzystania w miejscach, […]

Read More