Studia na kierunku Turystyka i Rekreacja – przykładowe specjalności i możliwości rozwoju zawodowego

Interdyscyplinarny charakter studiów na kierunku Turystyka i Rekreacja realnie zwiększa perspektywy zawodowe absolwentów, umożliwiając podjęcie zatrudnienia w szeroko rozumianym sektorze usług turystycznych. Jak zaplanować edukację, a później – ścieżkę rozwoju zawodowego, żeby odnieść sukces?

Turystyka i Rekreacja – kierunek dla ludzi z pasją

Studia na kierunku Turystyka i Rekreacja adresowane są do kandydatów, którzy wykazują szczególne cechy osobowości: łatwo nawiązują kontakty i wykazują zdolności przywódcze i kreatywne. Nie bez znaczenia są także konkretne umiejętności, m.in. znajomość języka angielskiego w stopniu komunikatywnym i języków dodatkowych oraz nienaganna kondycja fizyczna.

Popularne specjalności na kierunku Turystyka i Rekreacja i możliwości rozwoju zawodowego

Jeśli zdecydujesz się na studia na kierunku Turystyka i Rekreacja proponowane, chociażby przez Szkołę Główną Turystyki i Hotelarstwa Vistula, będziesz miał szansę precyzyjnie zaplanować edukację już w trakcie studiów pierwszego stopnia. Oferta edukacyjna obejmuje cztery specjalności, precyzyjnie dostosowane do bieżących wymagań rynku pracy:

1. Hotelarstwo i Gastronomia

Studia na kierunku Turystyka i Rekreacja o specjalności Hotelarstwo i Gastronomia dostarczą Ci wiedzy teoretycznej i umiejętności praktycznych z zakresu planowania działalności hotelarskiej oraz zarządzania obiektami hotelarskimi i gastronomicznymi, pozwalając prowadzić własny biznes lub podjąć zatrudnienie w branży hotelarskiej lub części restauracyjnej.

2. Turystyka Biznesowa

Turystyka Biznesowa to specjalność adresowana do tych kandydatów na studia na kierunku Turystyka i Rekreacja, którzy w przyszłości chcą organizować podróże służbowe, konferencje i imprezy motywacyjne, a także pikniki firmowe i kongresy. Specjalność poleca się osobom, które aspirują do członkostwa Meeting Professional International, umożliwiającego udział w międzynarodowych konferencjach branżowych, organizowanych m.in. w Londynie, Kopenhadze i Davos.

3. Turystyka Czasu Wolnego

Decydując się na tę specjalność, w późniejszej pracy zawodowej będziesz realizował się w zawodzie animatora. W trakcie studiów dowiesz się, jak kreatywnie planować czas grupy turystów, działać w niespodziewanych sytuacjach i w interesujący sposób przekazywać wiedzę na temat kultury i historii odwiedzanych zakątków.

4. Rekreacja w Turystyce

Rekreacja w Turystyce to specjalność, dzięki której absolwent studiów na kierunku Turystyka i Rekreacja będzie mógł zawodowo zająć się planowaniem i organizacją rekreacji w turystyce i/lub propagowaniem zachowań prozdrowotnych.

Blog

Szkolenie Pozycjonowanie: Jak Zyskać Wiedzę, by Awansować na Szczyt Wyszukiwarek

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, dlaczego niektóre strony internetowe zawsze znajdują się na szczycie wyników wyszukiwarek, podczas gdy inne tkwią gdzieś na dalszych stronach? Sekretem ich sukcesu jest sztuka pozycjonowania. Jeśli jesteś zainteresowany zdobyciem wiedzy na temat tego, jak wspiąć się na wyżyny wyników wyszukiwania i zdobyć większą widoczność dla swojej strony, to szkolenie z pozycjonowania […]

Read More
Blog

O moim miejscu: tajemnicza historia i niezwykłe uroki przyrody

W dzisiejszym zabieganym świecie, pełnym zgiełku i chaosu, odnalezienie spokojnego i magicznego miejsca staje się coraz trudniejsze. Niemniej jednak, dla niektórych osób istnieje jedno miejsce, które wydaje się być zaklęte w spokoju i urodzie przyrody – Moje Miejsce. Tajemnicza historia tego miejsca i jego niezwykłe uroki przyrody przyciągają podróżników i poszukiwaczy spokoju z całego świata. […]

Read More
Blog

Porady dotyczące pielęgnacji płytek gresowych

Płytki gresowe są popularnym wyborem dla wielu osób dzięki swojej trwałości, odporności na uszkodzenia i łatwości w utrzymaniu czystości. Jednak aby zachować ich piękny wygląd i funkcjonalność przez wiele lat, konieczna jest odpowiednia pielęgnacja i konserwacja. W tym artykule przedstawimy kilka porad dotyczących pielęgnacji płytek gresowych, które pomogą utrzymać je w doskonałym stanie na długi […]

Read More