Czym charakteryzują się nowoczesne ciągniki siodłowe

Firma DAF oferuje obecnie bardzo nowoczesne ciągniki siłowe, są to DAF CF Euro 6, które mogą być dopasowane do różnego rodzaju transportów.

Oczywiście mogą być wyposażone w 2, 3 lub też 4 osie, w tym przypadku możemy wybrać napęd na dwie lub też na jedną oś. Oczywiście możemy także wyposażyć auto w bardzo wygodną kabinę, która będzie zapewniała wygodę kierowcy na dłuższej trasie. Są to kabiny, które posiadają także w sypialniach łóżko wyposażone w sprężyny, dające dużą wygodę. Oczywiście prowadzi się je łatwo, kolumna kierownicy wyposażona jest w wiele przycisków pozwalających na łatwe zarządzanie podstawowymi funkcjami.

Czym charakteryzują się nowoczesne ciągniki siodłowe

Samochody ciężarowe DAF CF

Pojazdy DAF z serii CF mogą być przystosowane do przewozu materiałów sypkich, płynnych, możemy wykorzystać je w branży budowlanej, wyposażyć w HDS, który umożliwi łatwy załadunek oraz rozładunek towarów. Oczywiście możemy wykorzystać wiele rodzajów zabudowy, które pozwolą przewóz palet euro. Duża gama silników pozwoli także dostosować osiągi do wymogów danego rodzaju samochodu ciężarowego. Nowoczesne silniki charakteryzują się niskim spalaniem, spełniają one nowe normy związane z ekologią oraz ekonomią jazdy. Może być to silnik o pojemności 12,9 l, o mocy od 410 do 510 koni mechanicznych. Oczywiście są to bardzo niezawodne silniki, które można serwisować dopiero po przejechaniu nawet 150 000 km.

Dodatkowo do dyspozycji są także mniejsze silniki 10,8 l o mocy 290 do 440 koni mechanicznych, które sprawdza się w przypadku mniejszej zabudowy, przykładowo przy dystrybucji mniejszymi pojazdami. Oczywiście dostępny jest także mniejszy silnik o pojemności 6,7 l, który wyposażono także w turbosprężarkę ze zmienną geometrią. Wszystkie jednostki posiadają bardzo wydajne systemy oczyszczania spalin, dzięki czemu mogą spełniać rygorystyczne normy.

Z pewnością ciągnik siodłowy DAF sprawdzi się w różnych zastosowaniach, może być to transport, przewozy różnych towarów. Oczywiście można wykorzystać je do przewozu materiałów sypkich, płynnych. Mogą być to przykładowo cysterny przewożące paliwo.

Motoryzacja

Serwis motocykla przed sezonem – co sprawdzić i wymienić?

Sezon motocyklowy możemy wreszcie uznać za otwarty. Wysokie temperatury na zewnątrz wprost zachęcają do tego, by wyciągnąć ukochaną zabawkę z garażu i wyruszyć w pierwszą trasę. Zanim jednak zdecydujesz się na ten krok, dobrze byłoby przygotować motor do jazdy. Co należy sprawdzić przed sezonem i od czego rozpocząć przygotowania? Zobacz nasze wskazówki! Opony Motocykliści doskonale […]

Read More
Motoryzacja

Jakie zadania spełniają folie do oklejania pojazdów?

Dbałość o zewnętrzny wygląd samochodu jest bardzo ważna pod różnymi względami. Nie powinno więc nikogo dziwić, że na terenie Polski znajduje się sporo przedsiebiorstw, których główną specjalizacją jest kompleksowa pielęgnacja powłok lakierniczych w autach. Oferty takich firm obejmują wiele usług, których popularność utrzymuje się długo na wysokim poziomie. Do grona takich działań można zaliczyć między […]

Read More
Motoryzacja

Systemy informatyczne dla firm logistycznych

Obecnie wiele firm wykorzystuje programy komputerowe, które mają za zadanie usprawnić prowadzenie działalności. Podobnie w przypadku firm logistycznych możemy wykorzystać programy, które pomagają podejmować decyzje menadżerem. Oczywiście są to programy, które pobierają w czasie rzeczywistym wiele różnych danych samochodu ciężarowego. Może być to przykładowo informacja o jego położeniu, stanie technicznym, także informacje dotyczących czasu pracy […]

Read More