Dom bez komina. Czy to możliwe? Nowoczesne i ekologiczne sposoby ogrzewania domów!

Ogrzewanie domu to kwestia, o której trzeba pomyśleć jeszcze przed rozpoczęciem budowy.

Można wybrać do tego kocioł gazowy, pelletowy, elektryczny czy pompę ciepła. Przedstawiamy nowoczesne sposoby ogrzewania i sprytne sposoby na to, by za ogrzewanie płacić jak najmniej. Co ciekawe, niektóre z nich nie wymagają nawet budowy komina, co także przekłada się na oszczędności!
Pompa ciepła, kocioł gazowy, elektryczny czy na paliwo stałe? Im szybciej podejmiemy decyzję o systemie ogrzewania, tym lepiej. Wcześniejsze zaplanowanie może przynieść wymierne korzyści – takie jak np. brak konieczności budowania komina, a co za tym idzie, mniejsze koszty inwestycyjne.

Pompa ciepła – urządzenie przyszłości

Nowoczesne urządzenia jakimi są pompy ciepła nie wymagają komina. Ich montaż jest niezwykle łatwy i w przypadku wielu modeli sprowadza się do podłączenia jednostki zewnętrznej do wewnętrznej (hydromodułu) za pomocą… wpięcia jednostek przez kabel z wtyczką.

To nowoczesne urządzenie do ogrzewania domu i ciepłej wody użytkowej w 75 proc. wykorzystuje ogólnodostępną, darmową energię z powietrza. Nic dziwnego, że instalują je inwestorzy, dla których priorytetem jest ekonomia i niskie koszty eksploatacji. Jej instalacja podnosi też wartość nieruchomości. Co więcej, na jej zakup i montaż możemy otrzymać dofinansowanie w ramach programu Czyste Powietrze, a także skorzystać z ulgi termomodernizacyjnej.

Pompę ciepła warto nabyć u sprawdzonego producenta. Będzie nie tylko niezawodna, ale także będziemy mieć pewność jakości jej wykonania. W takich pompach często stosuje się naturalny czynnik r290 – propan, którego właściwości termodynamiczne pozwalają na osiągnięcie najwyższego poziomu efektywności. Pompy ciepła od doświadczonych producentów znajdziesz na https://defro.pl/p,288,pompa-ciepla-dhp.html.

Pompa ciepła jest też przede wszystkim przyjazna środowisku. Nie dość, że wykorzystuje odnawialne źródła energii to nie emituje spalin w miejscu instalacji. Nie musimy martwić się tym, że – jak w przypadku pieców węglowych – będzie musiała zostać zastąpiona bardziej ekologicznym urządzeniem. Nie musimy też obawiać się przekroczenia norm dotyczących emisji. Co ciekawe, latem pompa z powodzeniem… ochłodzi pomieszczenia!

Kocioł elektryczny – świetnie współpracuje z innymi urządzeniami grzewczymi

Innym ekologicznym urządzeniem grzewczym jest kocioł elektryczny. Choć kojarzy się z wysokimi kosztami eksploatacyjnymi nie jest to do końca prawdą. Kocioł elektryczny może być bowiem nie tylko samowystarczalnym źródłem ciepła, ale także z powodzeniem współpracować z innymi urządzeniami grzewczymi. Kocioł elektryczny można z powodzeniem zasilać energią z instalacji fotowoltaicznej. Pozwala to obniżyć koszty eksploatacji i w najwyższym stopniu wykorzystać odnawialne źródła energii OZE!

Co więcej, stosuje się go w wielu różnych konfiguracjach – zarówno w nowych, jak i modernizowanych instalacjach w zamieszkanych domach.

Podobnie jak pompa ciepła kocioł elektryczny nie wymaga budowy komina, wykonywania przyłącza gazowego ani składowania opału. Jest też bezobsługowy i pozwala na dużą dowolność w lokalizacji – nie trzeba spełniać wymagań dotyczących kubatury i wentylacji. Pozwala także na uzyskanie dotacji na jego zakup. Co istotne, zaoszczędzone środki można przeznaczyć m.in. na rekuperację. To rodzaj wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła, która dba o czyste powietrze w domu i znacząco obniża rachunki za ogrzewanie.

Biznes

Netflix: Jaka prędkość internetu jest potrzebna do płynnego streamowania?

Czy kiedykolwiek próbowałeś obejrzeć ulubiony film lub serial na Netflixie, ale natrafiłeś na uciążliwe buforowanie i niską jakość obrazu? W takich sytuacjach przyczyną może być niewystarczająca prędkość twojego internetu. W tym artykule dowiesz się, jaka prędkość internetu jest potrzebna do płynnego streamowania na platformie Netflix, aby móc cieszyć się swoimi ulubionymi treściami bez przeszkód. Przygotuj […]

Read More
Biznes

Dlaczego warto uczyć się języka niemieckiego?

Język niemiecki, choć może wydawać się trudny ze względu na swoją gramatykę i wymowę, jest jednym z najważniejszych i najbardziej wpływowych języków na świecie. Znajomość niemieckiego ma wiele zalet, zarówno pod względem kariery zawodowej, jak i wzbogacenia życia osobistego, dlatego warto inwestować czas i wysiłek w naukę języka niemieckiego. Kursy języka niemieckiego w Poznaniu Niemcy […]

Read More
Biznes

Jak Podłączyć Internet Do Komputera Stacjonarnego?

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak podłączyć internet do swojego komputera stacjonarnego? Może właśnie zakupiłeś nowy komputer i teraz chcesz cieszyć się szybkim połączeniem z siecią? Bez obaw! W tym artykule przeprowadzę Cię przez kroki niezbędne do podłączenia internetu do komputera stacjonarnego w prosty i zrozumiały sposób. Niezależnie od tego, czy jesteś początkującym, czy doświadczonym użytkownikiem, […]

Read More