Dom bez komina. Czy to możliwe? Nowoczesne i ekologiczne sposoby ogrzewania domów!

Ogrzewanie domu to kwestia, o której trzeba pomyśleć jeszcze przed rozpoczęciem budowy.

Można wybrać do tego kocioł gazowy, pelletowy, elektryczny czy pompę ciepła. Przedstawiamy nowoczesne sposoby ogrzewania i sprytne sposoby na to, by za ogrzewanie płacić jak najmniej. Co ciekawe, niektóre z nich nie wymagają nawet budowy komina, co także przekłada się na oszczędności!
Pompa ciepła, kocioł gazowy, elektryczny czy na paliwo stałe? Im szybciej podejmiemy decyzję o systemie ogrzewania, tym lepiej. Wcześniejsze zaplanowanie może przynieść wymierne korzyści – takie jak np. brak konieczności budowania komina, a co za tym idzie, mniejsze koszty inwestycyjne.

Pompa ciepła – urządzenie przyszłości

Nowoczesne urządzenia jakimi są pompy ciepła nie wymagają komina. Ich montaż jest niezwykle łatwy i w przypadku wielu modeli sprowadza się do podłączenia jednostki zewnętrznej do wewnętrznej (hydromodułu) za pomocą… wpięcia jednostek przez kabel z wtyczką.

To nowoczesne urządzenie do ogrzewania domu i ciepłej wody użytkowej w 75 proc. wykorzystuje ogólnodostępną, darmową energię z powietrza. Nic dziwnego, że instalują je inwestorzy, dla których priorytetem jest ekonomia i niskie koszty eksploatacji. Jej instalacja podnosi też wartość nieruchomości. Co więcej, na jej zakup i montaż możemy otrzymać dofinansowanie w ramach programu Czyste Powietrze, a także skorzystać z ulgi termomodernizacyjnej.

Pompę ciepła warto nabyć u sprawdzonego producenta. Będzie nie tylko niezawodna, ale także będziemy mieć pewność jakości jej wykonania. W takich pompach często stosuje się naturalny czynnik r290 – propan, którego właściwości termodynamiczne pozwalają na osiągnięcie najwyższego poziomu efektywności. Pompy ciepła od doświadczonych producentów znajdziesz na https://defro.pl/p,288,pompa-ciepla-dhp.html.

Pompa ciepła jest też przede wszystkim przyjazna środowisku. Nie dość, że wykorzystuje odnawialne źródła energii to nie emituje spalin w miejscu instalacji. Nie musimy martwić się tym, że – jak w przypadku pieców węglowych – będzie musiała zostać zastąpiona bardziej ekologicznym urządzeniem. Nie musimy też obawiać się przekroczenia norm dotyczących emisji. Co ciekawe, latem pompa z powodzeniem… ochłodzi pomieszczenia!

Kocioł elektryczny – świetnie współpracuje z innymi urządzeniami grzewczymi

Innym ekologicznym urządzeniem grzewczym jest kocioł elektryczny. Choć kojarzy się z wysokimi kosztami eksploatacyjnymi nie jest to do końca prawdą. Kocioł elektryczny może być bowiem nie tylko samowystarczalnym źródłem ciepła, ale także z powodzeniem współpracować z innymi urządzeniami grzewczymi. Kocioł elektryczny można z powodzeniem zasilać energią z instalacji fotowoltaicznej. Pozwala to obniżyć koszty eksploatacji i w najwyższym stopniu wykorzystać odnawialne źródła energii OZE!

Co więcej, stosuje się go w wielu różnych konfiguracjach – zarówno w nowych, jak i modernizowanych instalacjach w zamieszkanych domach.

Podobnie jak pompa ciepła kocioł elektryczny nie wymaga budowy komina, wykonywania przyłącza gazowego ani składowania opału. Jest też bezobsługowy i pozwala na dużą dowolność w lokalizacji – nie trzeba spełniać wymagań dotyczących kubatury i wentylacji. Pozwala także na uzyskanie dotacji na jego zakup. Co istotne, zaoszczędzone środki można przeznaczyć m.in. na rekuperację. To rodzaj wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła, która dba o czyste powietrze w domu i znacząco obniża rachunki za ogrzewanie.

Biznes

Pomoc ze strony sądu domenowego w walce o swoją domenę

Podobno w dawnych czasach ludzie popełniali samobójstwa tylko z miłości. My was rzecz jasna do nich nie namawiamy ale wyobraźcie sobie taką sytuację że któregoś dnia otwieracie swój laptop i okazuje się że wasza domena internetowa to znaczy ta która dotyczy waszej firmy już nie istnieje. To znaczy że ktoś ją wykrył, wyśledził a potem […]

Read More
Biznes

Popularne gadżety reklamowe

Gadżety reklamowe mogą kojarzyć się z wieloma przedmiotami codziennego użytku, które dzięki naniesieniu grafiki, napisów mogą stać się bardzo dobrym sposobem na promocję. Możemy reklamować różnego rodzaju produkty, marki czy też firmę. Gadżety reklamowe będą zwiększały świadomość marki pośród wielu klientów. Warto poszukiwać gadżetów reklamowych, które mają dość dużą powierzchnię, w tym przypadku bardzo dobrze […]

Read More
Biznes

Do czego stosuje się łańcuchy zębate?

Równie skuteczne jak przekładnie i elastyczne jak pasy, łańcuchy rolkowe zapewniają idealne przenoszenie mocy z dokładnym przełożeniem prędkości. Przez cały okres eksploatacji nie występuje utrata mocy spowodowana tarciem lub poślizgiem. Łańcuchy są stosunkowo lekkie, ale charakteryzują się dużą wytrzymałością. Elastyczność łańcuchów pochłania wstrząsy i wibracje, chroniąc w ten sposób inne elementy maszyny. Trwałość i wszechstronność […]

Read More