Interdyscyplinarny charakter studiów na kierunku Turystyka i Rekreacja realnie zwiększa perspektywy zawodowe absolwentów, umożliwiając podjęcie zatrudnienia w szeroko rozumianym sektorze usług turystycznych. Jak zaplanować edukację, a później – ścieżkę rozwoju zawodowego, żeby odnieść sukces?
Turystyka i Rekreacja – kierunek dla ludzi z pasją
Studia na kierunku Turystyka i Rekreacja adresowane są do kandydatów, którzy wykazują szczególne cechy osobowości: łatwo nawiązują kontakty i wykazują zdolności przywódcze i kreatywne. Nie bez znaczenia są także konkretne umiejętności, m.in. znajomość języka angielskiego w stopniu komunikatywnym i języków dodatkowych oraz nienaganna kondycja fizyczna.
Popularne specjalności na kierunku Turystyka i Rekreacja i możliwości rozwoju zawodowego
Jeśli zdecydujesz się na studia na kierunku Turystyka i Rekreacja proponowane, chociażby przez Szkołę Główną Turystyki i Hotelarstwa Vistula, będziesz miał szansę precyzyjnie zaplanować edukację już w trakcie studiów pierwszego stopnia. Oferta edukacyjna obejmuje cztery specjalności, precyzyjnie dostosowane do bieżących wymagań rynku pracy:
1. Hotelarstwo i Gastronomia
Studia na kierunku Turystyka i Rekreacja o specjalności Hotelarstwo i Gastronomia dostarczą Ci wiedzy teoretycznej i umiejętności praktycznych z zakresu planowania działalności hotelarskiej oraz zarządzania obiektami hotelarskimi i gastronomicznymi, pozwalając prowadzić własny biznes lub podjąć zatrudnienie w branży hotelarskiej lub części restauracyjnej.
2. Turystyka Biznesowa
Turystyka Biznesowa to specjalność adresowana do tych kandydatów na studia na kierunku Turystyka i Rekreacja, którzy w przyszłości chcą organizować podróże służbowe, konferencje i imprezy motywacyjne, a także pikniki firmowe i kongresy. Specjalność poleca się osobom, które aspirują do członkostwa Meeting Professional International, umożliwiającego udział w międzynarodowych konferencjach branżowych, organizowanych m.in. w Londynie, Kopenhadze i Davos.
3. Turystyka Czasu Wolnego
Decydując się na tę specjalność, w późniejszej pracy zawodowej będziesz realizował się w zawodzie animatora. W trakcie studiów dowiesz się, jak kreatywnie planować czas grupy turystów, działać w niespodziewanych sytuacjach i w interesujący sposób przekazywać wiedzę na temat kultury i historii odwiedzanych zakątków.
4. Rekreacja w Turystyce
Rekreacja w Turystyce to specjalność, dzięki której absolwent studiów na kierunku Turystyka i Rekreacja będzie mógł zawodowo zająć się planowaniem i organizacją rekreacji w turystyce i/lub propagowaniem zachowań prozdrowotnych.